Návštěva kamarádů a kolegů v Německu

21.06.2014 17:28

V sobotu 21. června 2014 jsme byli na návštěvě u našich kolegů a kamarádů v Hennersdorfu v Německu. Užili jsme si krásný den plný přátelské atmosféry a různých překvapení. V 8 hodin ráno nás přivítali kamarádi v Hennersdorfu v jejich hasičské zbrojnici. Po té jsme si vzájemně předali věcné dary, které jsme  měli připraveny. Po předání nám ještě kluci oznámili, že až se odpoledne vrátíme tak nám darují 15 kusů hadic. Tím nás hrozně překvapili a udělali nám velkou radost. Poté jsme vyrazili do nedaleké vesničky Saida, kde místní hasiči slavili 125 let od založení sboru hasičů. Při té příležitosti uspořádali soutěž v hasičské zručnosti, které jsme se také zúčastnili ve dvou smíšených družstvech s našimi kolegy z Hennersdorfu. Soutěž se skládala z různých úkolů rozmístěných na 5 kilometrů dlouhé etapě, která vedla krásnou krajinou. Hasiči se potýkali s úkoly, jako je například poskytnutí první pomoci raněnému, shazování kuželek hadicí, zvedání nádoby na 1000 litrů vody hevery, požárního útoku a různými teoretickými otázkami. Po návratu jsme si dali společně oběd a pak vyrazili na exkursi na stanici dobrovolných hasičů v městečku Dippoldiswalde. Tam už na nás čekal jeden z místních kolegů, který nás provedl celou hasičskou stanicí. Po prohlídce stanice, vyčerpávajícím a poučném výkladu jsme asi tak po hodině a půl usedli ke kávě a zákuskům na terase, která patří k objektu hasičské stanice. Tam na nás po chvilce čekalo další pěkné překvapení v podobě hasičské plošiny 32 metrů vysoké, se kterou se každý kdo chtěl, mohl svézt a prohlédnout si městečko Dippoldiswalde z výšky. Když se všichni vrátili na zem vyrazili jsme zpět do Hennersdorfu kde nám kluci předali slibované hadice za které jim ještě jednou moc děkujeme. Potom jsme popojely o kousek dále na vesnickou oslavu slunovratu. Tam jsme poseděli u dobrého piva a jídla ve skvělé společnosti domácích obyvatel obce a přátel z Hennersdorfu. Kolem desáté hodiny večerní jsme se plni dojmů a nově nabitých zkušeností vydali na cestu domů. Děkujeme kamarádům za krásný den a těšíme se brzy na shledanou u nás.  foto zde:  www.sdh-chotineves.cz/fotogalerie/#dsc-1201-jpg